Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń
O nas
ORKIESTRA DĘTA MIASTA I GMINY GOSTYŃ

Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń istnieje od prawie 85 lat. Dyrygentem jest Piotr Kaczor. W skład zespołu wchodzi około 50 osób.
Od niedawna przy orkiestrze istnieje grupa Mażoretki BIG BANG Gostyń.
Orkiestra uświetnia najważniejsze uroczystości państwowe oraz gra liczne koncerty. Co roku w styczniu zespół występuje przed szeroką publicznością podczas koncertu noworocznego, którego tradycja sięga ponad 20 lat.

Więcej na temat orkiestry znajdziesz w zakładach Historia i Skład.

 
Próby orkiestry odbywają się co tydzień w piątki o godz.18:30
w Sali Kameralnej w Szkole Muzycznej w Gostyniu (wejście od strony parku).
 
Wszystkie daty prób znajdziesz w KALENDARZU.


--------------------------------------

--------------------------------------

MAŻORETKI BIG BANG GOSTYŃ

Logo - Mażoretki BIG BANG GostyńWszystko zaczęło się we wrześniu 2012 roku.
Dwie ambitne tancerki, rozpoczynające swoją karierę 2005 roku w zespole Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna, postanowiły założyć zespół, który w przyszłości osiągnie mistrzowskie sukcesy i wprowadzi zamęt do świata mażoretek. Karina Altman, obecnie wrocławska studentka, która od zawsze marzyła o balecie i Gośka Budzińska, wulkan energii, nowatorskich pomysłów i siódma mażoretkowa solistka w Polsce, po 7 latach tańczenia w jednej grupie zdecydowały, że chcą stworzyć zespół mażoretek, jakiego jeszcze w Polsce nie było.Mażoretki BIG BANG Gostyń

Po rozmowach z zarządem Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń oraz władzami miasta, jeszcze we wrześniu tego samego roku ruszyły pokazy w szkołach podstawowych i gimnazjach. Już 22 września odbył się casting do zespołu. Z pośród wielu chętnych, wybrano tylko te najlepsze. Grupa Kadetek i grupa Juniorek liczą po 32 osoby każda.
29 września odbyły się pierwsze treningi. Przez 4 miesiące trenerki przygotowywały grupy do pierwszego w ich życiu występu podczas XXIII Koncertu Noworocznego.

'Moda' w świecie mażoretek zmienia się z roku na rok, ale od roku 2008 wchodzą największe zmiany. Mażoretki to już przede wszystkim tancerki i sportowcy. Muszą znać podstawy tańca klasycznego i nowoczesnego, podstawy tańców towarzyskich, muszą być wytrzymałe na wysiłek fizyczny i stres oraz wykonywać elementy gimnastyczne.

Na wzór naszych sąsiadów, Czechów, chcemy stworzyć w Gostyniu imperium mażoretek i rozpowszechniać ten piękny sport na całą Polskę. Bycie mażoretką to zaszczyt a nie przykry obowiązek!

Mażoretki BIG BANG GostyńKarina Altman i Gośka Budzińska są dyplomowanymi Instruktorami tańca mażoretkowego II stopnia. Podczas kursu zdobywały wiedzę od takich osobistości jak Barbora Jurnikova, Mistrz Europy ze studia LB Jesenik z Czech oraz Katerina Kubićkova, instruktor z 15-letnim doświadczeniem, były trener wielokrotnych Mistrzów Europy zespołów DIXI i MINIDIXI z Karviny. We wrześniu 2013 roku powstały dwie kolejne grupy mażoretek - Mini Kadetki i Kadetki.

Odwiedź nasz profil na Facebook

--------------------------------------

Dołącz do naszej orkiestry lub grupy mażoretek!

Więcej informacji w dziale Nabór.


stat4u